Jak to nedělat

Revitalizace panelového domu

Jedná se o panelový dům, který prošel v nedávné době revitalizací. Za současných podmínek je již patrné, že bude třeba v nejbližších letech provést dílčí opravy a nanést nový nátěr. Nejedná se o ojedinělý případ a je to nepříjemné o to více, že dříve, než se vrátí nemalá investice do opravy objektu, je potřeba další finanční dotace kvůli neodborně provedené práci či špatně zvoleným materiálům.

Legenda k obr. 1.
  • Detail A: Je patrná degradace barvy, která může být způsobena jak volbou nekvalitního materiálu, tak i chemickou reakcí s okolním prostředím.
  • Detail B: Je patrné, že zde nebylo provedeno dočištění stavby po jejím dokončení. Tento detail je jak nevzhledný, tak může vést k vzniku problémů v těchto místech.
Legenda k obr. 2.
  • Detail A: Je patrná degradace barvy, která může být způsobena jak volbou nekvalitního materiálu, tak i chemickou reakcí s okolním prostředím. Dále je patrné svislé praskání omítky v místě atiky, které může vést k zrychlené degradaci zateplovacího systému.
  • Detail B: Je zde patrný chybějící kus podlahy lodžie. Tento detail měl být opraven během zateplení.
  • Detail C: Je zde patrná degradace barvy, která může být způsobena jak volbou nekvalitního materiálu, tak i chemickou reakcí s okolním prostředím. Tento trend degradace barvy lze očekávat u celého objektu.

Jednotlivé ukázky

Kontaktní formulář

Máte-li zájem o bezplatné a nezávazné informace, vyplňte, prosím, náš kontaktní formulář. Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*).

*
*


*
*